26.02.2021 Artykuły

Atrakcyjne tereny inwestycyjne blisko lotniska Pyrzowice: dlaczego warto postawić na Miasteczko Siewierz Jeziorna?

Chyba każdy, kto posiada wolny kapitał zastanawia się nad tym, jak go mądrze zainwestować. W obliczu spadku siły nabywczej pieniądza (spowodowanego galopującą inflacją) konieczne jest zabezpieczenie swojego majątku, ale też jego sukcesywne pomnażanie. W środowisku niemal zerowych stóp procentowych nie ma mowy o zarabianiu na depozytach bankowych. Co zatem zostaje?

Najpopularniejszą dostępną opcją są nieruchomości, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zachowywały się zdecydowanie najlepiej. Szukając atrakcyjnych terenów inwestycyjnych blisko lotniska Pyrzowice warto wziąć pod uwagę Miasteczko Siewierz Jeziorna. Jakie są zalety tego projektu z punktu widzenia zarówno inwestorów prywatnych, jak i firm oraz instytucji?

Idealny sposób na zyskanie źródła dochodu pasywnego

W pobliżu lotniska Pyrzowice nie brakuje atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, które znajdują się w orbicie zainteresowania firm deweloperskich oraz inwestorów indywidualnych. Trudno się temu dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę kilka czynników:

  • Znakomita lokalizacja – nie chodzi tylko o bliskość lotniska, ale też najważniejszych ośrodków gospodarczych Górnego Śląska i Zagłębia, czyli Katowic, Zabrza, Dąbrowy Górniczej czy Sosnowca.
  • Duży potencjał naukowy, ekonomiczny, kulturalny i turystyczny – ten region z roku na rok przyciąga coraz więcej szczególnie młodych osób, które przeprowadzają się w te okolice w poszukiwaniu atrakcyjnej pracy, rozrywek, wysokiego komfortu życia. Katowice od kilku lat królują na liście miast z najniższym bezrobociem.
  • Dogodna komunikacja – tereny inwestycyjne w pobliżu lotniska Pyrzowice są o tyle atrakcyjne dla inwestorów, w tym indywidualnych, że dzięki licznym opcjom komunikacyjnym (samolot, bliskość autostrad i dróg ekspresowych) pozwalają znacząco zwiększyć grono potencjalnych najemców mieszkań.

Wszystko to prowadzi do prostego wniosku: zakup mieszkania inwestycyjnego, szczególnie w Miasteczku Siewierz Jeziorna, gwarantuje uzyskiwanie wysokiego dochodu pasywnego z wynajmu przez wiele lat. Nie zapominajmy również, że w całym tym okresie cena nieruchomości będzie regularnie rosnąć, nawet o 10% rocznie, jak ma to miejsce obecnie.

Innowacyjne rozwiązania, które będą windować ceny nieruchomości

Choć w rejonie lotniska Pyrzowice czy też w samych Katowicach nie brakuje interesujących projektów mieszkaniowych o dużym potencjale inwestycyjnym, to w ostatnim czasie obserwujemy wręcz lawinowy wzrost zainteresowania właśnie mieszkaniami i domami w Miasteczku Siewierz Jeziorna. Co o tym decyduje?

Po pierwsze: innowacyjność tego projektu. Miasteczko Siewierz Jeziorna jest pierwszym miasteczkiem zrównoważonym w Polsce i wciąż jednym z nielicznych w Europie. Zostało zaprojektowane i wybudowane w taki sposób, aby miało jak najmniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne. Stąd sięganie po takie rozwiązania, jak własne ujęcia wody (o jakości wody źródlanej), systemy odzyskiwania, gromadzenia i ponownego wykorzystywania wody deszczowej, kontrolowanie jakości powietrza czy stosowanie energooszczędnych materiałów budowlanych.

Dzięki temu mieszkania i domy w Miasteczku Siewierz Jeziorna stanowią bardzo atrakcyjne nieruchomości o dużym potencjale inwestycyjnym. Są przystosowane do zmieniających się warunków klimatycznych, a zarówno najemcy, jak i nabywcy szukają i będą tego szukać na rynku.

Warto również zaznaczyć, że na terenie Miasteczka Siewierz Jeziorna dostępne są działki budowlane, na których inwestorzy mogą wybudować własne domy np. systemem gospodarczym. To również ciekawa opcja inwestycyjna.

Nie będzie lepszego momentu na inwestycję w nieruchomość mieszkalną

Takiej inwestycji sprzyja przede wszystkim sytuacja na rynku kredytów hipotecznych, które są najtańsze w historii i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała w przewidywalnej przyszłości ulec zmianie. Dodatkowo coraz więcej osób ma świadomość, że długoterminowe trzymanie gotówki na koncie w banku nie jest korzystne z uwagi na wysoką inflację. Zakup nieruchomości, np. z myślą o wynajmie czy po prostu w celu przechowania wartości, to rozsądne wyjście.

Znakomity wybór dla przedsiębiorców chcących rozszerzyć działalność

Miasteczko Siewierz Jeziorna powinno zainteresować także inwestorów biznesowych, którzy rozglądają się za atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi w pobliżu lotniska Pyrzowice. Na terenie miasteczka zaplanowano przestrzeń do prowadzenia różnych biznesów, w tym sklepów, placówek bankowych, punktów usługowych, gabinetów medycznych czy prywatnych placówek opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci.

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie lokalami mieszkalnymi, domami i działkami budowlanymi oraz fakt, iż docelowo zamieszka tutaj ponad 10 000 osób, możemy bez wielkiego ryzyka stwierdzić, że rozszerzenie swojej działalności o Miasteczko Siewierz Jeziorna stanowi inwestycję z gwarantowaną stopą zwrotu.

Ze szczegółami na temat Miasteczka Siewierz Jeziorna można zapoznać się w naszym biurze sprzedaży, które jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17. Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.