25.01.2021 Artykuły

Domy na sprzedaż Siewierz Jeziorna: dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Marzenie o zamieszkaniu blisko natury, ale jednocześnie rzut beretem od dużego miasta, jest dziś łatwiejsze do spełnienia niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz je zrealizować kupując dom w miasteczku Siewierz Jeziorna, które powstaje nad malowniczym zalewem Przeczycko-Siewierskim, zaledwie 20 minut jazdy od centrum Katowic. To pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych na świecie miasteczek zrównoważonych, zaprojektowanych w taki sposób, aby było niemal całkowicie samowystarczalne. Domy na sprzedaż w Siewierz Jeziorna cieszą się ogromnym zainteresowaniem nabywców, co tylko potwierdza, jak bardzo zmieniły się nasze preferencje. Nie chcemy już mieszkać gdziekolwiek – chcemy mieszkać dobrze i komfortowo. Poznaj najważniejsze zalety miasteczka Siewierz Jeziorna, które decydują o ogromnej popularności tego wyjątkowego miejsca.

Dogodna lokalizacja

Człowiek zawsze dążył do bycia blisko natury. W wielkich miastach jest to utrudnione, dlatego od lat rozwija się trend nabywania domów i mieszkań na terenach wiejskich, ale jednocześnie w pobliżu aglomeracji. Większość z nas nie może całkowicie zrezygnować z kontaktów z miastem, gdzie pracujemy, robimy zakupy, korzystamy z edukacji i rozrywek. Miasteczko zrównoważone Siewierz Jeziorna łączy wszystkie te potrzeby.

Przepiękne położenie, w otoczeniu przyrody, pozwala cieszyć się czystym powietrzem i odprężającymi widokami. Atrakcyjne tereny rekreacyjne są tutaj dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wspomnieć o przystani nad jeziorem z piaszczystą plażą, ścieżkach biegowych, boisku do piłki nożnej, placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców oraz o naturalnych łąkach, które przedkładamy nad perfekcyjnie przystrzyżone trawniki.

Nie ma również najmniejszego problemu z szybkim dojazdem do miasta – chociażby Katowic. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą martwić się tym, że po przeprowadzce będą tracić dużo czasu w korkach czy zostaną pozbawieni łatwego dostępu do miejskich wygód.

Samowystarczalność

Miasteczko Siewierz Jeziorna zostało zaprojektowane z myślą o tym, aby docelowo nasi mieszkańcy musieli dojeżdżać do miasta jedynie w celach zawodowych, ewentualnie edukacyjnych. Już wkrótce na terenie miasteczka powstaną punkty usługowe, sklepy, miejsca rozrywek i do uprawiania sportu. To pozwoli ograniczyć kontakty z miastem do niezbędnego minimum, oszczędzając tym samym mnóstwo czasu, który można będzie poświęcić dla rodziny czy po prostu dla siebie.

Brak tłoku

Większość nowych osiedli mieszkaniowych ma wspólną wadę: są projektowane w taki sposób, aby zabudować najdrobniejszy skrawek dostępnego terenu. To skutkuje tłokiem, brakiem terenów zielonych, a w konsekwencji też sąsiedzkimi konfliktami (np. o miejsca postojowe). Celem projektantów miasteczka Siewierz Jeziorna było uniknięcie podobnego scenariusza.

Nasze miasteczko zrównoważone zajmie powierzchnię około 120 hektarów, na których powstaną mieszkania i domy jednorodzinne dla łącznie 10 000 mieszkańców. Jest to optymalna liczba, pozwalająca zachować prywatność, a jednocześnie zbudować dobrze rozumiejącą się, życzliwą społeczność.

Domy na sprzedaż Siewierz Jeziorna to komfort połączony z ekologicznymi rozwiązaniami

Bliskość natury i wygodny dojazd do miasta nie są jedynymi powodami, dla których warto zainteresować się zakupem domu w miasteczku zrównoważonym Siewierz Jeziorna. Nasze nieruchomości spełnią nawet bardzo wygórowane oczekiwania osób ceniących sobie wygodne życie, a także chcących jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie.

Jedną z unikalnych cech naszego miasteczka jest to, że budynki mieszkalne zasilamy wodą pitną pobieraną z własnego ujęcia, a dokładniej z pokładów dolomitowych. Ma ona jakość wody źródlanej, dlatego nie wymaga dodatkowego uzdatniania. Można ją pić prosto z kranu i tym samym zaoszczędzić na zakupie wody butelkowanej, przy okazji wspierając naszą planetę.

To warto wiedzieć

Na terenie miasteczka zastosujemy rozbudowany system monitorujący jakość powietrza, aby na bieżąco informować naszych mieszkańców, czy mogą bez obaw wyjść z domu, aby np. pobiegać.

Dodatkowo wprowadziliśmy całkowity zakaz spalania węgla w piecach. Domy na sprzedaż Siewierz Jeziorna są zasilane indywidualnymi pompami ciepła – to ekologiczne i bardzo tanie w eksploatacji rozwiązanie, które zapewni najwyższy komfort termiczny nawet w wyjątkowo mroźne dni i noce.

Koncepcja miasteczka zrównoważonego Siewierz Jeziorna zakłada również maksymalne ograniczenie zużycia wody pitnej, której przecież w naszym kraju zaczyna brakować. Dlatego domy jednorodzinne na sprzedaż zostaną wyposażone w instalacje do gromadzenia wody deszczowej, którą można wykorzystać do podlewania ogrodów, oszczędzając nie tylko wodę, ale też mnóstwo pieniędzy.

To tylko wybrane powody, dla których warto rozważyć zakup domu na terenie miasteczka zrównoważonego Siewierz Jeziorna. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na temat tego unikalnego w skali kraju projektu mieszkalnego – są dostępne na naszej stronie internetowej oraz w biurze na terenie osiedla (czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, w sobotę i w niedzielę po wcześniejszym umówieniu się).