26.02.2021 Artykuły

Domy nad Jeziorem Przeczyce: fantastyczne miejsce do życia dla całej rodziny

Osoby szukające działki budowlanej czy gotowego domu na sprzedaż, bardzo często w pierwszej kolejności skupiają się na lokalizacji. Ma ona nie tylko zapewniać dogodny dojazd do pracy, szkoły i przedszkola, ale też gwarantować przestrzeń do wypoczynku, aktywności fizycznej oraz obcowania z naturą. To główny powód, dla którego coraz więcej inwestorów decyduje się na wyprowadzkę poza miasto. Szczególnie atrakcyjną propozycją dla np. mieszkańców Katowic czy Dąbrowy Górniczej jest zakup domu nad Jeziorem Przeczyce, czyli w Miasteczku Siewierz Jeziorna. Jakie argumenty za tym przemawiają?

Doskonała lokalizacja

Miasteczko Siewierz Jeziorna powstaje tuż nad brzegiem Zalewu Przeczycko-Siewierskiego, czyli właśnie Jeziora Przeczyce. To jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji na terenie województwa śląskiego. Z Miasteczka można dojechać do centrum Katowic w ciągu zaledwie 20 minut. Dzięki temu mieszkańcy zachowują kontakt z miastem, mają łatwy dostęp do pracy, edukacji, kultury czy rozrywek, ale jednocześnie codziennie uciekają od miejskiego zgiełku.

Wybierając miejsce na naszą inwestycję zwracaliśmy baczną uwagę na to, aby idealnie wpasowała się ona w zastany krajobraz. Ideą miasteczka zrównoważonego jest neutralność w stosunku do natury, czyli nieingerowanie w nią, ale korzystanie z jej bliskości. Dlatego postawiliśmy na niską, harmonijną zabudowę oraz szereg rozwiązań proekologicznych.

Czym jest miasteczko zrównoważone?

Miasteczko Siewierz Jeziorna to pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych na świecie miasteczek zrównoważonych, czyli takich, w których każdy szczegół ma znakomity wpływ na podniesienie komfortu mieszkańców, ale przy tym nie wykazuje negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne.

Idea miasteczka zrównoważonego jest stosunkowo prosta: chodzi o osiągnięcie stanu symbiozy. Choć wielu może się wydawać, że jest to niemożliwe, to Miasteczko Siewierz Jeziorna dowodzi czegoś zupełnie innego. Stworzyliśmy miejsce, które jest przyjazne człowiekowi w najlepszym tego określenia znaczeniu.

Na terenie osiedla, które zajmuje powierzchnię około 120 hektarów (to mniej więcej tyle, ile wynosi powierzchnia Rynku w Krakowie) zamieszka ponad 10 000 osób. Przygotowaliśmy komfortowe mieszkania i domy, korzystając z najnowocześniejszych materiałów budowlanych oraz najlepszych wzorców inżynieryjnych. Dzięki temu nieruchomości są nie tylko przystępne cenowo, ale także będą bardzo tanie w eksploatacji.

Kupując dom nad Jeziorem Przeczyce zyskujesz:

  • nieograniczony dostęp do pięknych krajobrazowo i cennych przyrodniczo terenów,
  • możliwość korzystania z przystani nad jeziorem oraz piaszczystej plaży,
  • dostęp do ścieżek biegowych, dużego placu zabaw, boiska do piłki nożnej, psiego parku oraz naturalnych łąk.

Na terenie Miasteczka znajduje się wszystko to, co jest potrzebne do komfortowego życia, włącznie ze sklepami, punktami usługowymi czy placówkami opiekuńczo-wychowawczymi. Przewidzieliśmy także przestrzeń na gabinety lekarskie, salony kosmetyczne i kosmetologiczne oraz inne punkty. Dzięki temu nie będzie już potrzeby dojeżdżania np. do Katowic, co pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

Proekologiczne rozwiązania

Ważnym argumentem przemawiającym za zakupem domu nad Jeziorem Przeczyce w Miasteczku Siewierz Jeziorna jest fakt, iż przewidzieliśmy w nim szereg rozwiązań ograniczających negatywny wpływ urbanizacji na środowisko:

  • Miasteczko jest zasilane wodą pitną z własnego ujęcia, która ma jakość wody źródlanej,
  • dzięki stałemu monitoringowi jakości powietrza oraz zakazowi spalania węgla w kotłach zapewniamy naszym mieszkańcom dostęp do czystego, bezpiecznego powietrza,
  • domy jednorodzinne będą wyposażone w systemy gromadzenia i ponownego wykorzystania wody deszczowej,
  • domy będą ogrzewane ciepłem z indywidualnych pomp ciepła.

Coś dla zdecydowanych na samodzielną budowę

Na terenie Miasteczka Siewierz Jeziorna dostępne są nie tylko mieszkania i domy, ale także działki budowlane. To bardzo atrakcyjne grunty inwestycyjne, rekomendowane tym inwestorom, którzy mają własną wizję wymarzonego domu i chcą ją zrealizować w wyjątkowym miejscu.

Zakup działki budowlanej jest doskonałym wyborem w sytuacji, gdy:

  • jesteśmy zdecydowani na budowę domu systemem gospodarczym,
  • chcemy nieco zaoszczędzić (szczególnie dotyczy to osób mających umiejętności w zakresie budownictwa, wykonywania instalacji etc.),
  • dysponujemy projektem budowlanym, który w 100% spełnia nasze oczekiwania pod względem komfortu, funkcjonalności i układu pomieszczeń.

Wszystkich zainteresowanych zakupem domu nad Jeziorem Przeczyce, działki budowlanej lub mieszkania, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na temat pierwszego w Polsce miasteczka zrównoważonego. Zachęcamy do odwiedzenia naszego biura sprzedaży na terenie Miasteczka Siewierz Jeziorna, czynnego od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17. Zapraszamy do kontaktu mailowo lub telefonicznie.