29.04.2020 Artykuły

Nadchodzi susza. Troszczmy się o wodę

Nadchodzi susza. Prof. Paweł Rowiński, hydrolog i wiceprezes PAN, uważa, że to może być “jedna z największych susz w historii Polski.” Wśród przyczyn są nie tylko niskie opady spowodowane zmianami klimatu, ale również nieodpowiednie zarządzanie dostępnymi zasobami wody. 

W Miasteczku Siewierz Jeziorna, od początku istnienia projektu, skupiamy bardzo dużo uwagi na oszczędzaniu wody. Z tego powodu zbieramy deszczówkę, a drogi i parkingi budujemy z nawierzchni przepuszczalnych. Wszystko to w trosce o środowisko naturalne oraz naszą wspólną przyszłość 

W domach jednorodzinnych zbieramy deszczówkę za pomocą systemu rynnowego oraz beczek lub zbiorników zakopanych pod ziemią. Każdy mieszkaniec może ją wykorzystać do podlewania swojego ogródka. Wspólną zieleń nawadniamy zaś za pomocą deszczówki zebranej z dachów kamienic. 

Dodatkowo większość naszych parkingów jest zbudowanych z materiałów, które łatwo przepuszczają wodę opadową. Dzięki temu deszcze trafia bezpośrednio do ziemi, a nie np. do kanalizacji. 

Dowiedz się więcej o naszym podejściu do środowiska naturalnego. Zadzwoń do nas i zapytaj o standardzie wykorzystania energooszczędnych materiałów i sposobie czerpania ciepła. W “Miasteczku Siewierz Jeziorna” stosujemy rozwiązania jednocześnie dobre dla środowiska i obniżające koszty eksploatacji.