30.04.2021 Artykuły

Nieruchomości Siewierz Jeziorna – dlaczego dobrze jest tu inwestować?

Nieruchomości od zawsze były, są i jeszcze długo będą dobrym kierunkiem inwestycyjnym. To bezpieczne aktywo, które w długim okresie znakomicie przechowuje wartość pieniądza. Nic dziwnego, że na polskim rynku obserwujemy olbrzymi wzrost zainteresowania nieruchomościami inwestycyjnymi – w tym mieszkaniami i domami. Pamiętaj jednak, że sukces w głównej mierze zależy od dobrej analizy i postawienia na taką nieruchomość, która ma duży potencjał do wzrostu wartości. To kryterium z całą pewnością spełniają nieruchomości Siewierz Jeziorna. Poznaj argumenty przemawiające za tym, aby tu zainwestować.  

Trend jest niezmienny

Polega on na stopniowym, ale systematycznym wyludnianiu się polskich miast. Polacy, szczególnie młodzi, coraz chętniej wyprowadzają się na obrzeża oraz tereny podmiejskie, ponieważ chcą uciec od hałasu, smogu i korków. Dlatego od lat obserwujemy dynamiczny rozwój gmin położonych w bliskim sąsiedztwie aglomeracji – z taką sytuacją mamy do czynienia również w okolicach Katowic.

Do beneficjentów tego trendu zaliczymy Miasteczko Siewierz Jeziorna, zlokalizowane w odległości zaledwie 20 minut jazdy samochodem od centrum Katowic czy Dąbrowy Górniczej. Duże zainteresowanie naszymi nieruchomościami jest najlepszym potwierdzeniem tego, że osoby szukające dla siebie miejsca do życia coraz chętniej celują w lokalizacje charakteryzujące się:

  • bliskością natury,
  • spokojem,
  • dobrą jakością powietrza,
  • dogodnym skomunikowaniem z dużymi ośrodkami przemysłowymi,
  • łatwym dostępem do kultury i rozrywek (dzięki szybkiemu dojazdowi do dużego miasta),
  • świetną dostępnością miejsc do rekreacji i uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Te oczekiwania jeszcze długo się nie zmienią. Stąd inwestując dziś w nieruchomość w Miasteczku Siewierz Jeziorna możesz mieć pewność szybkiego znalezienia np. najemcy czy korzystnego spieniężenia mieszkania, gdy postanowisz uwolnić swój kapitał.

Komfortowe miejsce do życia

Wybierając nieruchomość inwestycyjną z myślą o wynajmie czy zyskownej sprzedaży w przyszłości musisz postawić się na miejscu najemcy/kupującego. Pomyśl, w jakim miejscu sam chciałbyś żyć. Zatłoczonym? Zabetonowanym? Zakorkowanym? Z nieciekawą architekturą? Z pewnością nie.

Dlatego warto rozglądać się za takimi nieruchomościami, które odpowiadają na potrzeby młodych ludzi – zarówno współczesnych, jak i tych, którzy będą je nabywać lub wynajmować za 10-15 lat. Chodzi tutaj przede wszystkim o zagwarantowanie sobie i swoim dzieciom komfortowych warunków do życia.

Rozumiejąc to zaprojektowaliśmy pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych na świecie miasteczek zrównoważonych. Postawiliśmy na rozwiązania sprzyjające człowiekowi, ale jednocześnie przyjazne naturze. Projekt architektoniczny Miasteczka Siewierz Jeziorna idealnie wpasował nieruchomości w otaczające je tereny zielone. Dzięki temu nie powstała betonowa enklawa, ale mieszkaniowy azyl funkcjonujący w symbiozie z przyrodą.

Na terenie miasteczka obowiązuje całkowity zakaz spalania węgla. Chcemy, aby nasi mieszkańcy oddychali czystym powietrzem, dlatego zainwestowaliśmy w rozbudowany system monitorowania jakości powietrza. Wszystkie nieruchomości są zasilane ciepłem produkowanym przez ekologiczne pompy ciepła oraz dostarczanym z centralnej ciepłowni. Wodę pozyskujemy z głębinowych pokładów dolomitowych, dodatkowo gromadząc deszczówkę, którą mieszkańcy mogą wykorzystywać np. do podlewania ogródków.

Miasteczko Siewierz Jeziorna docelowo zajmie powierzchnię 120 hektarów, stając się domem dla około 10 000 mieszkańców. Nie ma zatem mowy o tłoku oraz zagospodarowywaniu każdego skrawka terenu pod zabudowę. Takie miejsca się ceni i będzie cenić także w przyszłości – jednym z powodów, dla których ludzie dosłownie uciekają z wielkich miast jest przeludnienie oraz niskie standardy budownictwa mieszkaniowego (ciasne blokowiska).

Nie zapomnieliśmy również o osobach, dla których komfort mieszkania oznacza możliwość swobodnego uprawiania sportu czy przyjemnego spędzania wolnego czasu z dziećmi. Miasteczko Siewierz Jeziorna powstaje tuż nad brzegiem Zalewu Przeczycko-Siewierskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest m.in. prywatna przystań z piaszczystą plażą, duży plac zabaw, naturalne łąki czy pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, na którym trenują zawodnicy UKS Jeziorna. Miejsca do rekreacji z pewnością nie zabraknie.

Dostęp do potrzebnych usług na miejscu

Na terenie miasteczka znajdzie się pasaż handlowy, w którym docelowo powstaną sklepy oraz różnego rodzaju punkty usługowe. To również nasza odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy nie chcą być zmuszeni do jeżdżenia na zakupy np. do Katowic. Będzie to bardzo mocny argument zarówno dla najemców, jak i nabywców nieruchomości w Miasteczku Siewierz Jeziorna.

Zakup nieruchomości w naszym miasteczku w celach inwestycyjnych jest zatem bardzo dobrym pomysłem na długoterminową lokatę kapitału. A może jednak sam zdecydujesz się zamieszkać w Miasteczku Siewierz Jeziorna? Jesteśmy przekonani, że Ty i Twoi najbliżsi znajdziecie tutaj swoje miejsce na ziemi.